Kļūsti karavīrs     

Ar vadmotīvu “Gods kalpot Latvijai!” mēs sargājam ģimeni, tautu un valsti no agresijas.

11.maijā 7.,8.,9. klašu skolēni tiešsaistē iepazinās ar prezentāciju par karavīra profesiju. Tika sniegta informācija, kā iestāties profesionālajā dienestā, lai, kļūstot par karavīru, dienētu Nacionālo bruņoto spēku vienībās vai studētu Nacionālajā aizsardzības akadēmijā. Sadaļā “Kļūsti karavīrs” var iepazīt profesionālās iespējas.

Karjeras konsultants Inga Spangere

 „Pa taisno!” ir devīze šī gada sporta tūristu vasaras piedzīvojumiem!

 Savu vasaru uzsākām ar pirmo piedzīvojumu – laivu braucienu par Zvirgzdes un Misas upēm.  Braucienu varējām īstenot, jo bagātīgo nokrišņu dēļ upēs bija augsts ūdens līmenis un laivu varēja izvadīt tur, kur normālos apstākļos tas nebūtu iespējams.  Ceļojumu uzsākām Zvirgzdē un no lavām izkāpām pie tilta Bauska – Rīga. Kopumā veicām aptuveni 16km.

 Bija patīkami atkal satikties lielākā pulkā, jo ziemā pārgājienos varēja doties tikai pa klašu grupām. Sevi pārbaudījām airējot, pārvarot sagāzumus, manevrējot starp akmeņiem, peldot pakaļ apgāztai laivai un airiem.

 Īpaši interesants bija pēdējais maršruta posms pa pārplūdušām pļavām, kur varēja vērot kā ūdens no upes ar straumi dodas pļavās. Šajās vietās grūti bija izprast, kur upe, kur pļavas. Tomēr, sekojot devīzei: „Pa taisno”, veiksmīgi sasniedzām plānoto mērķi.

 Paldies skolotājai Dacei, kas pievienojās mūsu pulkam. Vasara tikai sākas, krāsim atmiņas par tajā piedzīvoto.

 

I.Vaisjune ( tūrisma pulciņa vadītāja)

 

Atmodas laika dziesmas 

Piektdien, 21. maijā Misas pamatskolas  6. – 9. klašu skolnieki projekta „Skolas Soma” ietvaros  noklausījās koncertlekciju „Atmodas laika dziesmas”.

 Mums bija iespēja klausīties ierakstu, kuru sagatavoja dziedātājs  kopā ar multiinstrumentālisti Artu Abaroniņu.  40 minūšu laikā mums , kausītājiem, bija iespēja izsekot neatkarības atgūšanas laika notikumiem gan vērojot fotogrāfijas un klausoties vadītāju stāstījumu, gan iepazīstoties ar 14 tā laika dziesmām.

      Koncertlekcijas vadītāji deva arī īsu ieskatu katras dziesmas tapšanas vēsturē: skanēja „Dzimtā valoda”, „Brīvību, Baltijai”, „Zilais lakatiņš”, „Daudz zābaki”, „Palīdzi, Dievs”, fragmenti no rokoperas „Lāčplēsis ”, kā arī daudzas citas dziesmas. 9. klasei tas bija atkārtojums mūzikā un vēsturē, bet pārējām klasēm informācija par laikmetu, kuram pateicoties mēs varam būt paši savā zemē.

    Pēc nodarbības skolēni atrisināja krustvārdu mīklu, pārrunāja risinājumus. Interesants visiem šķita fakts, ka var aizliegt vafeles „Daugava” tikai tāpēc, ka tajā laikā protestēja pret Daugavpils HES celtniecību.

    Interesantas bija sarunas par roka mūziku, kas 80. – 90. gados bija populāra, bet grūtāk uztverama mūsdienu jaunietim. Kopīgais secinājums, ka mūzika atbilda tā laika garam, kad sagruva PSRS impērija, tā bija gan protests, gan vienojoša tautai. Daudzas no dziesmām skolēni jau bija dzirdējuši oriģinālizpildījumā, bet interesanti bija klausīties šo izlasi, īpaši, ja pievērš uzmanību vārdiem.

     Koncertlekcija atgādināja , kā kopīgiem spēkiem , iesaistoties daudz iedzīvotājiem, bija iespēja atgūt valsts neatkarību, bet dziesma procesam bija uzticams palīgs.

                                                                              Skolotāja Ingrīda Vaisjune

Kalendārs

September 2022
M T W T F S S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Lepojamies!

 
 

Skolas vērtības