Nacionālā teātra izrāde “Bille”

  30.aprīlis Misas pamatskolā bija teātra diena.Pateicoties projektam “Skolas soma”, pamatskolas posma 60 skolēniem bija iespēja dzīvot līdzi režisora Valda Lūriņa interpretācijā Vizmas Belševicas autobiogrāfiskā darba “Bille”galvenajai varonei.

Skolēni ir pazīstami ar Billi jau no 5. klases, kad literatūras stundās iepazina viņas bērnības gaitas un strādnieku dzīves skarbo ikdienu trīsdesmito gadu Rīgā.  Neskatoties uz īpašo noskaņu dzejnieces vecāku īres namiņā Grīziņkalnā, dzīvoja sapnis par Latviju , lepnums par savu valsti un ticība saviem mērķiem.

Skolēniem interesanta šķita režisora iecere Billes piedzīvojumus un pārdzīvojumus uzticēt aktrisei Dacei Bonātei.

Lūk, dažas atziņas no skolēnu pārdomām pēc izrādes noskatīšanās:

“Apbrīnoju D.Bonāti, kā var divas stundas tā “nolēkāt”! Es sapratu, ka mazu bērnu vislabāk

var nospēlēt cilvēks, kas ir jau gados. Tā sirsnība un naivums…tik skaisti…”

“Man šī izrāde lika saprast, ka dzīvē ir gan baltie, gan melnie ceļi, bet vienmēr ir jāiet tālāk un jātuvojas saviem sapņiem.”

“Es biju ļoti pārsteigta par lugas režisora ieceri – viens aktieris  attēlo vairākus tēlus.  Bija interesanti vērot šo pārtapšanas procesu. Mūsu aktieri ir tik talantīgi!”

“Priecājos, ka man bija iespēja redzēt šo izrādi laikā, kad Latvijas teātri ir slēgti skatītājiem pandēmijas dēļ.”

 Pirms diviem gadiem skolā viesojās filmas “Bille” režisore Ināra Kolmane, kura iedziļinājās filmas tapšanas stāstos, izrāde ļāva citādāk iepazīt šo bērnības stāstu un labāk izprast notikumus Latvijā ar bērna acīm.  Paldies, ka mums visiem bija iespēja redzēt šo izrādi!

                           Bērnu atziņas apkopoja skolotāja Sarmīte Kovale

 

Kalendārs

September 2022
M T W T F S S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Lepojamies!

 
 

Skolas vērtības