Ar sacensībām telpās  17. un 18. februārī  ,Misas pamatskolas sporta zālē ,sākusies sporta tūrisma  sacensību sezona.  Pie mums norisinājās Latvijas čempionāta sporta tūrismā 1. posms

  1. februārī spēkiem individuālajā un komandu tūrisma tehnikā mērojās C un D grupas. Kopumā bija ieradušās 11 komandas. Dalībnieki sacentās gan komandu konkurencē, gan individuāli.   Šajā vecuma grupā  apgūtas tūrisma pamatelementi  - purvs, baļķis, paralēlās virves, nogāzes un dažāda veida margu veikšana. Mūsu skolu pārstāvēja 2 komandas D grupā un 2 individuālie dalībnieki C grupā. Turējām īkšķi par 3. klases skolnieku komandu, kurām tās bija pirmās sacensības.  Apbalvoto skaitā bija 3. klases skolēns –Dominiks Švarcs Švampāns, kas izcīnīja 3. vietu D grupā. Uz pjedestāla kāpa 5. klases D komanda, kura ieguva 3. vietu ( A. Rājeva, A. Kuprinska, D. Vitkovskis, P. Ponomarenko). Individuāli  sasniegumi  - Amanadai Rājevai 1. vieta, Annai Kuprinskai 2. vieta meiteņu konkurencē. C grupas zēnu konkurencē Linardam Karpovam iegūta 3. vieta.
  2. februārī sacensībās piedalījās 12 komandas. Šīs distances bija jau sarežģītākas: etapu ierīkošana, virvju spriegošana, sadarbība komandas starpā  deva iespēju parādīt savas prasmes un spējas. Mūsu A grupas komanda, kurā startē bijušie skolnieki M. Drozdovs, K.R. Mežapuķe, A. Šnore un M. Maslova bija labākie savā vecuma grupā. Individuāli Anna Šnore un Markuss Drozdovs ieguva 2. vietu . B grupu konkurencē mūsu komanda, kurā startēja L. Šnore, R. Drozdovs, K. E. Pavārs un D. Jakuškina ieguva 2. vietu, bet individuāli 1. vieta Raineram Drozdovam. Estere Freimane izcīnīja 3. vietu meitenēm.

       Paldies par atbalstu sacensību rīkošanā  Misas pamatskolas vadībai, Latvijas Alpīnistu savienībai, Bauskas novada domei   un Latvijas Jaunatnes sporta tūrisma federācijai.  Paldies arī tiesnešiem V. Vaisjunam, L. Kazlauskim, O. Sabo, E. Litčenko, K. Spalvam, A. Jaunzemei, T. Spalvai, G. Spalvam, I. Pučekai, J. Sapatam, S. Proškinai un lietvedei A. Driemanei.  Liels paldies vecākiem par atbalstu ikdienas darbā, lai sagatavotos sacensībām.

 Sacensību galvenā tiesnese I. Vaisjune

D grupa ievainotā transportēšanas uzdevumā.

B grupas distancē R. Drozdovs spriego komandai gaisa pārceltuvi.

 Pieminot 1991. gada barikādes

  1. janvārī katru gadu visā Latvijā, arī mūsu skolā, pieminam 1991. gada barikāžu laika notikumus. Skolēniem tas šķiet sens notikums, bet vairums skolotāji bija tā laika liecinieki.

       Šajā mācību gadā skolēni ar notikumiem un izjūtām iepazinās apmeklējot dažādas stacijas. Stacijās veicamie uzdevumi bija cieši saistīti ar barikāžu laika simboliem, tā bija simulāciju spēle . Skolēni sniedza pirmo palīdzību  “ievainotajiem”, cēla barikādes, dziedāja Atmodas laika dziesmas, veidoja ugunskuru modeļus,  attēloja izjūtas kolāžas un gatavoja barikāžu laika sviestmaizes.

      Pēc simulācijas spēles visi sapulcējās pie piemiņas ugunskura. Skolotāja Dale Oškalne norunāja M. Zālītes dzejoli, kas veltīts barikāžu laika ugunskuriem un sajūtām, kas ap tiem valdīja.  Kopīgi dzērām tēju , cienājāmies ar sagatavotajām maizītēm un baudījām kopības izjūtu.

Vēstures skolotāja I. Vaisjune

          

Čaklākie Misas pamatskolas bibliotēkas lasītāji.

      Ir teiciens "Labas grāmatas, tāpat kā labi draugi, ir grūti atrodamas, jo tās nekad nepievils un ar tām var labi pavadīt laiku.” Misas pamatskolas bibliotēkas čaklākie lasītāji grāmatu uztver kā labu un uzticamu draugu. Vēlēšanās draudzēties ar grāmatām raisa interesi par brīnišķīgo skaistumu un dzīvesprieku gan mūsos pašos, gan visapkārt.

     Čaklākie 1.semestra lasītāji ir:

Gabriela Rubāne, Renāts Skudrovs, Kristians Vitkovskis, Deivids Čaplinskis, Kristers Visockis, Elizabete Žūriņa, Ieva Gurtiņa, Raivis Elberts, Dārta Ekimane, Liāna Kunicka, Roberts Fogelis, Evija Mežapuķe.

     “Cilvēks ar labu grāmatu rokās nekad nav vientuļš”, šo atziņu vēlot neaizmirst, skolas bibliotekāre Natālija.

Ziemassvētku lasījums.

     Svētku gaidīšanas laikā Misas pamatskolas bibliotēkā notika Ziemassvētku lasījums sākumskolas skolēniem. Tika lasīta Dž.Koulmena grāmata “Par lielām un mazām dāvanām”. Ziemassvētkus vislabāk ir pavadīt kopā! Pele un Lācis nepacietīgi gaida Ziemassvētkus. Šie svētki būs īpaši: Lācis ir apņēmies palikt nomodā, lai draugi varētu apmainīties ar dāvanām un svinēt kopā. Tas būs tik jauki! Tomēr, saņēmis dāvanu, Lācis dodas prom. Vai viņam tā nepatīk? Pelīte nezina, ka Lācis ar lielajām ķetnām mazo sainīti vienkārši nevar atvērt un jūtas vainīgs. Par laimi, pārējie meža dzīvnieki var palīdzēt. Brīnišķīgs stāsts gan maziem, gan lieliem par patieso Ziemassvētku nozīmi.

     Skolēni uzmanīgi klausījās stāsta notikumus. Pēc noklausīšanās tika uzdoti jautājumi, par pareizo atbildi saņēma nelielu saldumiņu. Pārrunāts, ko katram bērniņam nozīmē Ziemassvētku brīnums.

     Tā kā stāsts bija par dāvaniņu, rūpīgi tika gatavotas dāvanu kastītes, kuras tiks izmantotas Ziemassvētku dāvaniņas iesaiņošanai. Kastītēs tika ielikts neliels kārumiņš.

     Lai baltie Ziemassvētki atnāk Klusā vakarā ar mieru, labestību, brīnumu un mīlestības mirdzumu!