Misas pamatskolas bibliotēkas apmeklējums.

      Sākumskolas skolēni apmeklēja Misas pamatskolas bibliotēku, lai iepazītos ar lasīšanas veicināšanas programmu "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija" grāmatām, apskatītu izstādi “Dažādās ābeces”, kuru  iespējams apmeklēt vēl šonedēļ.

       Skolēni klausījās stāstījumu par ābeces vēsturi, ar interesi iesaistījās aktivitātē, kur anekdote, kas iespiesta vecajā drukā, bija jāuzraksta  saprotamā tekstā. Bērniem bija iespēja salīdzināt vecās drukas burtus ar mūsu ikdienas apgūstamajiem burtiem.

       1.un 2. klases skolēni uztaisīja grāmatzīmes, kas tikšot izmantotas lasāmajām grāmatām. 2.-4.klases skolēni, kopā ar audzinātājām, izvēlējās savu burtiņu un uzzīmēja to, kas sāktos ar šo skaņu. Darbs tika veikts pārdomāti un uzmanīgi.  Pats interesantākais, pēc bērnu teiktā, bija tas, ka gaiļa simbols uz ābeces nozīmē čaklumu, rīta gaismas un jaunas dienas vēstnesi.

      Skolēni atstāja bibliotēku, katrs paņemot lasīt arī Bērnu žūrijas vai kādu citu grāmatiņu.

      Lai mums visiem ir daudz iespēju augt un pilnveidoties!                                                                                              

                                                                                                                      

Meža ekspedīcija Tomē.

       Vai zināji, ka Latvijā meži aizņem pusi no valsts teritorijas? Vai vari pateikt, no kura  var pagatavot vislabākās mēbeles?  Šīs atbildes sniedz dalība Meža ekspedīcijā.  19. septembrī 5. – 6.klašu skolēni pameklēja Latvijas valsts mežu rīkotu mācību ekskursiju Tomes mežos. Skolēni devās 2 km garā ekspedīcijā, kuras laikā , veicot dažādus uzdevumus, iepazina mežsaimniecības nozari.

    Ekspedīcijas sākumā noskaidrojām, kā atšķirt dažāda vecuma mežaudzes un atrast izeju no meža, ja esi apmaldījies.  Vairākās stacijās mūs mācīja, kā noteikt koka vecumu, augstumu, aprēķināt, cik koku izaugs no jauno priedīšu audzes un citus uzdevumus. Izrādās, ka meža strādā dažādu profesiju pārstāvji un nepieciešamas dažādas zināšanas: bioloģijā, matemātikā, ķīmijā, fizikā. Interesantākais uzdevums bija uzbūvēt tiltu bez naglām no 12 dēļiem, izrādās, ka to veicām visātrāk šajā ekspedīcijas dienā – 3 minūtēs. Izaicinājums bija precīzi noteikt, cik lielam jābūt bērza klucītim, lai tas svērtu 500 grami, mūsu kļūda bija 120 grami. Maršruta noslēgumā atpūtāmies un cepām desiņas.

    Diena, kurā uzzinājām daudz jaunu, atpūtāmies un izstaigājām meža takas, pagāja lieliski!

 5.klases audzinātāja I. Vaisjune

Vairāk rakstu...

Kalendārs

September 2023
M T W T F S S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Lepojamies!